Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne. Tajný trik našich babičiek

Zdieľať
chudnutie z brucha
Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne. Tajný trik našich babičiekFoto: www.gettyimages.com

Brucho patrí medzi najproblémovejšie partie. Zhodiť prebytočný tuk v tejto oblasti je náročné a s pribúdajúcim vekom sa táto úloha môže zdať takmer nadľudská. Dobrá správa je, že aj s tukom na bruchu sa dá zatočiť. Chce to len zvoliť správne prostriedky. Inšpirujte sa metódou babičiek!

Chudnutie je nevyčerpateľná téma. Na svete neexistuje snáď nikto, kto by neriešil váhu. Veľa ľudí chce prebytočné kilá zhodiť, niektorí naopak zase chýbajúce kilá nabrať. Samotné zhadzovanie kíl je náročné a trvá nejaký čas. Potom je tu ale ešte chudnutie problémových partií, ktoré dá zabrať najviac. Ako na také chudnutie? Stavte na bylinky.

Vyvarujte sa chýb

Byť ľahší o pár kíl, alebo sa zbaviť nevzhľadných tukových zásob v oblasti brucha bez efektívneho chudnutia nepôjde. Návodov, ako redukovať hmotnosť je veľa, ale nie všetky sú správne. Pozrite sa na video na YouTube kanáli Aleša Lamky Fitness a vyvarujte sa tých najväčších chýb pri chudnutí:

Babičky vedeli

Základom efektívneho chudnutia je samozrejme zmena stravovacích návykov a pridanie pravidelného pohybu. Nemusíte sa nutne potiť v telocvični, ale zaradiť nejakú aktivitu, ktorá vás bude baviť, sa rozhodne oplatí. Potom je tiež dobré staviť na bylinkových pomocníkov, ako to robili naše babičky

Doprajte si šálku čaju

Postup na výrobu chudnúceho elixíru je veľmi jednoduchý. Potrebujete k nemu len tie správne bylinky a vriacu vodu. Vezmite si pár lístkov čerstvej bazalky a pár lístkov čerstvej mäty. Pokrájajte ich najemno a zalejte vriacou vodou. Nechajte aspoň 15 minút lúhovať a čaj vypite. Pre väčší účinok môžete k dvom spomínaným bylinkám pridať ešte hladkolistú petržlenovú vňať. Postup výroby chudnúceho čaju zostane rovnaký.

čaj na chudnutie
Stačia dve bylinky a tuk z brucha zázračne mizne. Tajný trik našich babičiekFoto: www.gettyimages.com

Zrýchlenie metabolizmu

A prečo práve tieto bylinky? Bazalka dokáže rozprúdiť metabolizmus, čím podporuje efektívnejšie chudnutie. Petržlen zase pôsobí ako antioxidant. Má močopudné účinky, takže odvádza z tela von prebytočnú vodu spolu s toxínmi a zabraňuje tvorbe opuchov. Mäta potom podporuje trávenie, uľavuje od pocitu nafúknutého brucha a uplatní sa aj pri chudnutí takzvaného viscerálneho tuku.

Tip na záver

A čo ešte môžete skúsiť? Tuku na bruchu vám môže pomôcť sa zbaviť aj čaj z bobkového listu alebo zo škorice. Chudnúci efekt má aj zázvor. Buď si ho doprajte v pokrmoch, alebo si z neho tiež robte čaj. Ak máte radi ostré, skúste zaradiť do jedálnička chilli, to podporuje tvorbu žalúdočných štiav, zaháňa chuť na sladké a zlepšuje trávenie tučnejších pokrmov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané