Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pivo a diéta- ide to k sebe alebo nie?

reklama:

S rozvahou si ho dať môžete, len si musíte dať pozor.

Pri chudnutí je vhodné obmedziť konzumáciu alkoholu, pretože alkohol obsahuje prázdne kalórie , ktoré telu nič neprináša. Navyše jeden gram alkoholu obsahuje 29 kJ (6,9 kcal), čo je o trošku menej ako 1 gram tuku 38 kJ (9 kcal). A pol liter piva obsahuje 15 – 25 gramov alkoholu, čo je 435 – 725 kJ. Na 0,5l to v priemere vychádza na 650 – 945 kJ aj ďalšími látkami, takže to žiadny diétny nápoj nie je. Málokto zostane len u jedného a tak sa zrazu z večerného popíjania stane kalorická bomba .

Beer intro.jpg

Pivo a diéta 

Ak chudnete, tak sa alkoholu vyhýbajte. Ak vás čaká spoločenská akcia, kde nechcete piť minerálku, môžete siahnuť aj po pive. Občasná konzumácia nevadí, ale v malom množstve. Tým malým množstvom je myslené jedno malé pivo pre ženy a pre mužov jedno normálne pivo, občas aj dve.

Horšie je, že tých pív vypijete oveľa viac, čo sa väčšinou stáva. Nárazovo potom prijmete veľké množstvo, ktoré sa automaticky uloží do tukov. Pivné brucho vzniká práve kvôli nárazovému pitiu piva , spravidla raz alebo dvakrát týždenne vo väčšom množstve a z jedla, ktoré si pri pití dáte.

Niektorí tvrdia , že sa po pive paradoxne vôbec nepriberá. Najväčší vplyv na priberanie má zvýšená chuť na jedlo a jedenie rôznych pochutín, za ktorú môže pivo. Pri pravidelnej konzumácii sa podľa niektorých nepriberá, ale v prípade pitia niekoľkých pív a to ešte raz či dvakrát týždenne pribrať už môžete. Pivo obsahuje celkom veľa sacharidov a alkoholu, ktorý sa v tele uloží najlepšie do tukových zásob.

K alkoholu patria aj pochutiny

Beer and food_625x350_81429276539.jpg

Alkohol zvyšuje chuť na jedlo, preto rastie chuť aj na nejaké to zobanie . Obľúbené sú solené oriešky, čipsy, utopenec, nakladaný hermelín atď. Takéto pochutiny a jedlá sú veľmi tučné, čo z nich robí ďalšie mínus pri chudnutí. Na druhú stranu pivo ovplyvňuje chuť a samotné jedlo tiež pomôže na to, aby sa alkohol lepšie znášal.

Kalórie pri pive

Priemerné hodnoty na jedno pivo s obsahom 500 ml:
10% svetlé 655 kJ (156 kcal)
12% svetlé 942 kJ (224 kcal)
10% tmavé 815 kJ (194 kcal)
12% tmavé 945 kJ (225 kcal)
Bezlepkové pivo 875 kJ (208 kcal)
Nealkoholické pivo 445 kJ (106 kcal)

Pivo obsahuje veľa kalórií, nachádzajú sa v ňom aj bielkoviny a sacharidy a aj horké chmeľové látky, ktoré povzbudzujú chuť do jedla.

Niektorí siahajú práve po nealkoholickom pive nielen kvôli tomu, aby mohli sadnúť za volant, ale aj preto, nech toľko neovplyvní priberanie na váhe. Avšak aj v tomto prípade platí, že by sa množstvo nemalo preháňať.

Prečo je pivo výnimočné

Je cenené nielen kvôli obsahu vitamínov skupiny B, minerálov (draslík, horčík, sodík, fosfor atď.) A flavonoidov, ale aj kvôli účinkom na zdravie:

  • zlepšuje trávenie
  • zvyšuje chuť na jedlo
  • odvodňuje organizmus
  • pôsobí proti močových a žlčových kameňov
  • má antioxidačný účinok
  • má pozitívny vplyv na nervovú sústavu
  • zlepšuje náladu

Na to, aby ste využili všetky výhody, ktoré pivo ponúka, je potrebné každodenné pitie jedného až dvoch pív za deň.
Ale častá konzumácia alkoholu má negatívny vplyv na zdravie .

Pivu sa nemusíte vyhýbať pri chudnutí, ale malo by sa jednať skôr o sporadickú udalosť, to znamená že si doprajte maximálne dve pivká za týždeň.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. júna 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.