Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pedikúra- príjemná úľava pre nohy

reklama:
  • ošetrenie zarastajúcich nechtov
  • špeciálne ošetrenie nôh postihnutých mykózou
  • špeciálne ošetrenie pre diabetikov
  • zmäkčenie mozoľov
  • odstránenie pľuzgierov a kurích ôk
  • aplikácia výživných masiek alebo zábalov
  • masáže nôh

Poznáme dva druhy pedikúry- mokrú a suchú

Mokrá pedikúra

Namáčanie nôh vo vode (mnohokrát so soľou), prípadne vírivý kúpeľ, dezinfekcia, odstránenie zrohovatenej kože, odstránenie kožičky okolo nechtov, úprava nechtov, záverečný krém.

Suchá pedikúra

Prístrojová pedikúra je odborné ošetrenie nôh, ktoré sa vykonáva špeciálnym prístrojom. Na rozdiel od klasickej metódy, kedy sa rozmočená koža odstraňuje skalpelom, sa pri suchej metóde nohy nenamáčejú, koža aj nechty sa upravujú rotačnou frézkou. Takéto ošetrenie je bezkrvné, bezbolestné, bez rizika prenosu infekcie a mykóz.

Proti klasickej metóde je umožnené nadštandardné ošetrenie nechtov, vybrúsenie aj hlbokých kurích ôk a perfektné odstránenie zrohovatenej kože. Starostlivo možno ošetriť aj nechty , ktoré zarastajú. Ďalšou veľkou prednosťou prístrojovej pedikúry je dokonalá hygiena (používa sa sterilizátor, ultrazvukové čistiace vaňa, dezinfekčné prostriedky). Prístrojová pedikúra zaisťuje dokonalé ošetrenie všetkých problémov nôh.

Istock_000017579720medium.jpg

Aby boli vaše nohy zdravé :

  1. prezúvajte sa v práci aj doma
  2. venujte kozmetickú starostlivosť svojim nohám: výživný krém na chodidlá sa vám odvďačí hladkými nohami, sprej proti poteniu nôh zabráni nepríjemnému zápachu nôh
  3. veľmi dôležité pre zdravé nohy je správny výber obuvi
Beauty treatment for female hands and feets
female hand with beautiful french manicure on the pure and clean foot

Vaše nohy si zaslúžia aspoň raz za mesiac profesionálov a verte že nebudete ľutovať, aj keď ste napríklad šteklivé nakoniec si určite zvyknete.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. marca 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.