Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odstraňovanie chĺpkov pomocou cukru

reklama:

Odstraňovanie chĺpkov pomocou cukru – je najnovší trend. Vyzerá a funguje rovnako ako vosk, ale je to menej bolestivé. Táto technika epilácie existuje už stovky stáročia na Blízkom východe..

Príprava :

Pripravte všetky ingrediencie a dajte ich do hrnca
· 2 šálky bieleho cukru
· ½ šálky citrónovej šťavy
· ½ šálky vody
Zmes sa na miernom ohni rozpustí. Je dôležité, aby sa zmes pomalyvarila. Počas zahrievania sa musí miešať zmes dôkladne.  Asi po piatich minútach varu bude farba zmesi  svetlo žltá až jantárová. Akonáhle sa to stane, vypnite zdroj tepla.
Zmes sa ochladí na teplotu, ktorá môže tolerovať ruku. Potom sa pridá zmes do nádoby tepelne odolnej a nechá sa vychladnúť na izbovú teplotu.
Keď sa zmes ochladí, môže byť použitá. Môžete ju použiť rovnako ako vosk, je to menej bolestivé. Postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

  • umyte a osušte priestor pre odstránenie chĺpkov.
  • naneste asi 5-6 mm zmesi proti rastu chĺpkov. Po niekoľkých sekundách sa rýchlo odtrhnite proti smeru rastu chĺpkov.. Môžete ho použiť znovu. Upozorňujeme, že využitie cukru pre depiláciu je pravý opak, ako použitie vosku. Vosk sa aplikuje v smere rastu chĺpkov, zatiaľ čo táto zmes proti rastu chĺpkov. Aplikácia proti rastu chĺpkov pomáha, aby bol proces odstránenia chĺpkov menej bolestivý ako voskovanie.
  • Jwhfsycw3eg.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. decembra 2015

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.