Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obézna žena napriek naliehaniu lekárov odmietla potrat, keď jej otvorili brucho, všetci ostali v šoku

reklama:
Obézna žena odmietla potrat
Obézna žena napriek naliehaniu lekárov odmietla potrat, keď jej otvorili brucho, všetci ostali v šokuFoto: www.gettyimages.com

Keď sa staneme rodičmi, náš prístup k životu sa začne úplne meniť. Keď sa narodí dieťa, ako rodičia robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme dali nášmu synovi alebo dcére najlepšie možné podmienky na vyrastanie. Avšak po dobu deviatich mesiacov, keď matka nosí tento nový život v sebe, sa môže stať čokoľvek. Ange Wakeling už mala dcéru Dottie, keď sa dozvedela o ďalšom tehotenstve. Netrvalo dlho a doktori predložili Ange šokujúci návrh. Žena a jej manžel boli zdrvení, keď im bolo odporučené ísť na potrat, informoval britský denník The Sun.

Všetci vnútorne cítime, čo je správne a čo je zlé. Je to, ako by nám svedomie chcelo povedať, kedy sa pokúsiť dosiahnuť svoje a kedy stojí za to snahu vzdať. V prípade matky Ange Wakelingovej z Weston-super-Mare v Anglicku sa ukázalo, že jej inštinkty zachránili viac ako jeden život. Angein svet sa obrátil hore nohami, keď zistila, že je tehotná. Rodina si myslela, že ich dcéra Dottie sa stane staršou sestrou a ich malá rodina sa rozrastie o ďalšiu osobu. Ultrazvuk však ukázal, že Ange nenosí jedno dieťa, ale tri! Takáto správa by určite každého šokovala a Ange nebola výnimkou. Ange si začala myslieť, že pravdepodobne čoskoro veľmi priberie. Bohužiaľ ich rodinné šťastie netrvalo príliš dlho.

Ako Ange povedala denníku The Sun, lekári sa obávali jej tehotenstva. Vážila asi 140 kilogramov, preto lekári spustili poplach. Povedali jej, že bude mať väčšiu pravdepodobnosť hypertenzie a cukrovky. Okrem toho existovalo vysoké riziko, že sa deti budú musieť narodiť skôr, čo znamenalo, že nemusia prežiť. Netrvalo dlho a navrhli jej šokujúce riešenie. Kvôli jej váhe na ňu naliehali, aby potratila jedno alebo dve deti. Táto správa bola pre Ange a jej manžela šokom. Vzdať sa jedného z ich detí neprichádzalo do úvahy.

Ange a jej rodina chceli, aby sa narodili všetky tri deti. „Keď sa ma spýtali, či chcem ísť na potrat jedného alebo dvoch trojčiat, bola som taká šokovaná, že som tomu nemohla uveriť,“ povedala Ange. „Chris a ja sme okamžite povedali nie, ale doktor sa spýtal znova a ja som musela znova povedať, že nie som pripravená vzdať sa akéhokoľvek dieťaťa.“ Ale nebolo to prvýkrát, čo bolo Ange povedané, že jej hmotnosť je príliš vysoká na to, aby dieťa donosila.

V čase, keď bola tehotná so svojou dcérou Dottie, jej bolo povedané to isté a bolo jej doporučené ukončiť tehotenstvo kvôli nadváhe. A rovnako ako pri jej predchádzajúcom tehotenstve sa ukázalo, že Ange vedela niečo, čo lekári nevedeli. Deti boli prinajmenšom rovnako odhodlané ako ich matka to zvládnuť. Počas tehotenstva sa Ange dozvedela, že trojčatá majú svoj vlastný plodový vak a placentu, čo výrazne znižuje pravdepodobnosť, že sa im stane niečo zlé. „Priala by som si, aby sme to vedeli predtým, ako sa nás lekári spýtali, či chceme tehotenstvo ukončiť.“

V auguste 2022 Ange a jej manžel privítali svoje tri dlho očakávané deti, ktoré sa narodili cisárskym rezom. Na mieste bol záchranný tím, ktorý bol pripravený konať, pokiaľ by sa novorodenci necítili dobre. Našťastie ich zásah nebol potrebný. Olive, Ada a Tucker boli zdraví. „Pozerám sa teraz na svoju rodinu a cítim sa neuveriteľne požehnaná. Chcem ukázať, že je v poriadku byť väčšou matkou a že som tiež dobrý rodič.“ „Áno, moje tehotenstvo bolo ohrozené, ale mali sme dostať väčšiu podporu, nie návrh na potrat.“ „Každá žena má právo byť matkou, bez ohľadu na veľkosť.“

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 16. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.