Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neurochirurg radí všetkým, ktorý chcú mať mozog v poriadku. Viete čo odporúča?

reklama:
Neurochirurg
Neurochirurg radí všetkým, ktorý chcú mať mozog v poriadku. Viete čo odporúča?Foto: www.gettyimages.com

Aký je najdôležitejší orgán v ľudskom tele? Je ich hneď niekoľko. Pravdou ale je to, že medzi veľmi dôležité sa rozhodne radí mozog. Niet sa čomu diviť, pretože iba vďaka nemu dokážeme premýšľať a správať sa tak, ako máme. Bohužiaľ vplyvom mnohých okolností môže kvalita mozgových funkcií klesať. Neurochirurg prináša osvedčené tipy, ako zaistiť jeho opäť bezproblémové fungovanie.

Čo môže problémy s mozgom spôsobovať? Je toho veľa

Veľa ľudí si to ani neuvedomuje, ale svojmu mozgu ubližujú doslova každý deň. Ako je to možné? Dôvodov je celý rad. Môže to byť nedostatočné okysličenie, môže ísť o preťažovanie a únavu, rovnako ako je to fajčenie a alkohol, alebo veľký stres. To všetko je dopĺňané nekvalitnou stravou, kde chýba mnoho dôležitých živín. Nie je preto divu, že mozog následne nemusí fungovať tak, ako by mal. Pokiaľ nechcete dospieť do problémového stavu, dajte na tieto tipy skúseného neurológa, ktorý vám poradí a pomôže.

Činnosť mozgu však môže ovplyvňovať dokonca aj niečo tak bežné, ako je počasie. Veľmi často to jesenné, pretože je spojené s nedostatkom svetla, rovnako ako je spojené so zmenou nálad a tiež biorytmov. To všetko sa môže na mozgu výrazne negatívne podpísať. Ako svojmu mozgu prospieť a čo robiť, aby fungoval opäť tak, ako by fungovať mal?

Pozor na životný štýl

Veľkým problémom mnohých ľudí je zlý životný štýl. A je jedno, či sa jedná iba o ten dlhodobý, alebo ide naopak o životný štýl krátkodobý. Pokiaľ sa máme pozrieť, čo je problémom, je to hneď niekoľko vecí. Akých? Ide napríklad o nadmernú konzumáciu jedla, o nedostatok pohybu, o cigarety a alkohol, o sledovanie televízie, tabletu alebo mobilu, rovnako ako môže ísť aj o ponocovanie. To všetko mozgu škodí a preto treba toto všetko eliminovať.

Mozog potrebuje pozitívne podnety

Mozog potrebuje každodenné pozitívne podnety. Práve tie ho ovplyvňujú natoľko, že bude fungovať správne. Snažte sa, aby u vás neprevládala negatívna nálada, ale aby u vás prevládala pozitívna nálada. Snažte sa byť pozitívne naladení, snažte sa smiať a mať radosť zo života, rovnako ako sa obklopujte pozitívnymi ľuďmi. Robte veci, čo vás bavia a z ktorých máte radosť. Váš mozog to ocení.

Neurochirurg
Neurochirurg radí všetkým, ktorý chcú mať mozog v poriadku. Viete čo odporučil?Foto: www.gettyimages.com

Naučte sa správne relaxovať

Prospieť svojmu mozgu môžete aj tak, že budete správne relaxovať. Nie s televíziou alebo mobilom. Ale v prírode, alebo počúvaním hudby, rovnako ako čítaním. Tiež si môžete pri vašej relaxácii dať pohár kvalitného vína,pretože to má na mozog tiež dobrý vplyv. Nesmiete to s ním však preháňať, pretože inak sa dostaví presne opačný efekt. Čo sa naopak neodporúča, to sú cigarety a už vôbec nie cigary.

Treba triediť svoje myšlienky

V mozgu je vhodné taktiež dobre triediť si svoje myšlienky. Ako na to? Pokiaľ sa objavujú negatívne, pošlite ich preč a nevracajte sa k nim. Naopak u tých pozitívnych zostaňte. Tiež sa snažte čas od času namáhať mozog a nad niečím premýšľať. Donútite ho k činnosti, čo sa tiež následne prejaví na tom, že bude fungovať lepšie a viac. Skúste to a uvidíte sami.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 10. júna 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.