Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nechali ste sa oklamať, citrónovú vodu pijete úplne zbytočne. Rozčuľuje sa odborník na zdravú výživu pán Igor Bukovský

reklama:
Igor Bukovský
Igor BukovskýFoto: SITA/Branislav Bibel

Odborník na zdravú výživu Igor Bukovský ( 50) svojím tvrdením mnohých iste zaskočí. Je totiž presvedčený, že ľudia, ktorí ráno pijú vodu s citrónom , to robia márne. Prečo?

Tí, ktorí sa snažia schudnúť, určite poznajú rady, že by ráno mali vypiť citrónovú vodu. Vraj to okrem iného pomáha aj zhodiť pár kilogramov.

pohár s vodou
pohár s vodou[caption id="attachment_133743" align="alignnone" width="640"]cdn.sita.sk alt="test" width="640" height="468" data-dominant-color="#343836"> Tento test vám ukáže, čo v živote skutočne chcete[/caption] Všetci máme rôzne charakterové rysy a preferencie. Vďaka tomu sme jedineční. Vykonajte si tento psychologický test, ktorý pomôže pochopiť, ako vnímate veci, ktoré sa dejú okolo vás. Jediné, čo musíte urobiť, je pozrieť sa na obrázok a vybrať to, čo uvidíte na obrázku ako prvé.

Je ním panter?

Ste veľmi schopný a silný človek. Staviate svoj vlastný osud a spoliehate sa iba na svoju vlastnú silu. Nebojíte sa ťažkostí a prijímate úlohy, ktorým sa väčšina ľudí kvôli ťažkostiam vyhýba. Máte radi perfekcionizmus a poriadok vo všetkom, radi riešite problémy, pretože máte analytickú myseľ a racionálny spôsob myslenia. Ste snaživí a čestní, a tiež féroví k ostatným ľuďom. Neskrývate urážky a viete odpúšťať chyby.

Vták

Láskavosť je vaše druhé meno. Máte bezodnú trpezlivosť a sebaovládanie. Priatelia a príbuzní sú vo vašej spoločnosti veľmi pohodlní. Vždy sa o každého staráte, milujete deti a zvieratá, cítite empatiu ku všetkému na svete. V živote milujete stabilitu a rovnováhu a sledujete svoju myseľ, srdce a intuíciu.

Ženská tvár

Ste čestný a priamy človek, pre ktorého neexistuje žiadna „zlatá stredná cesta“. Radi robíte s ťažkého ľahké. Navonok ľudia vidia chladnú a rozumnú osobu, ale len málo ľudí, najmä blízkych, vie, ako ste citliví, mäkkí a zraniteľní. Hlboko vo vnútri sa bojíte straty tých, ktorých máte radi. Snažíte sa byť logický a šikovný, ale nikdy neodmietnete to, čo vám hovorí vaše srdce.

Krajina

Máte dobre vyvinutú intuíciu. Emócie prevládajú nad vašou mysľou vždy a všade. Ste veľmi pozitívny človek, ktorý dokáže v každej situácii vidieť iba pozitívne vlastnosti. Priatelia vás považujú za najlepšieho psychológa, pretože viete, ako počúvať a počúvať ostatných, rovnako ako podporiť v ťažkých situáciách. Veľa ľudí si môže myslieť, že myslíte len na seba, pretože váš vzhľad je dokonalý. Príbuzní a priatelia však vedia, že vám ostatní nie sú ľahostajní.

„Citrónová voda a jej účinky sa veľmi, veľmi preceňujú. Z mnohých dôvodov “ krútil pobúrene hlavou.“ Po prvé preto, že ak si vytlačíte šťavu z polovice citróna do pohára vlažnej vody, tak obsah vitamínu C je tam veľmi malý. Zhruba na úrovni 2 – 3 miligramov. Pri dennej potrebe okolo 80 – 120 miligramov v tej odporúčanej dávke, je to veľmi málo. Čiže je to síce kyslé, ale vitamínu C je tam veľmi málo, „ povedal rozhorčene.

„To, že to je kyslé, tak to nerobí dobre ani vašej sliznici žalúdka, ráno nalačno, a to za predpokladu – povedzme, že máte chronickú gastritídu, čo má už takmer polovica dospelých ľudí. Nie je to dobré ani na sklovinu vašich zubov, pretože to odvápňuje, “ vysvetlil ďalej Bukovský, ktorý poukázal na to, že ľudia veria tomu, čo si tú dôveru až tak veľmi nezaslúži.

Podľa jeho názoru má rovnaký priaznivý účinok obyčajná čistá vlažná voda alebo zriedený bylinkový čaj.

„Toto je ilúzia. Toto je faloš. Toto žijete v klamstve. Nikdy nebolo preukázané, že by takáto kyslá citrónová voda zvyšovala metabolizmus, podporovala chudnutie, riešila obličky a všetky tieto fámy a mýty, “ zahlásil na záver odborník na výživu, ktorý svojím názorom mnohých nadšencov citrónov sklame.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 16. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.