Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nealko pivo je zázrak pre srdce aj cievy, tvrdí známy nemecký lekár

reklama:
Nealko pivo
Nealko pivo je zázrak pre srdce aj cievy, tvrdí známy nemecký lekárFoto: www.freepik.com

Máte radi nealko pivo? Pokiaľ mu tak často neholdujete, mali by ste si ho občas dať. Môže mať totiž skvelé účinky na zdravie nášho srdca.

Pivo je tak trochu našou kultúrnou vzácnosťou a české pivo je vyhlásené po celom svete. Jeho chuť je jednoducho dokonalá. A nielen to, pivo má navyše v primeraných dávkach pozitívny vplyv na naše zdravie a hlavne to nealko, kde nehrozí obsah alkoholu, ktorý nám v pravidelných a vyšších dávkach nesvedčí.

Čo sa stane s telom, keď vysadíte alkohol? Pozrite sa na toto video:

Nealko pivo je zdravé

Prečo vymeniť alkoholické pivo za to nealko? Dôvodov je mnoho. Nielenže je alkohol návykový, ale napríklad ste aktívny vodič alebo chcete vylepšiť svoj športový výkon alebo ho jednoducho nemôžete zo zdravotných dôvodov.

Navyše pravidelná konzumácia alkoholu je často tesne spojená s mnohými chorobami srdca a pečene, dochádza často k problémom s vysokým tlakom, k oslabeniu imunity, problémom s trávením a pamäťou, niekedy aj k rakovine krku, úst, hlasiviek, ale aj pečene, čriev či konečníka. Bohužiaľ v konzumácii alkoholu patria Česi stále na horné priečky svetového rebríčka.

Nemeckí odborníci propagujú pivo nealko

Po náležitom bádaní došli v Nemecku odborníci k názoru, že pivo bez alkoholu dokonale chráni ľudské srdce a efektívne napomáha predchádzať aj mnohým ochoreniam obehovej sústavy.

„Pretože pitie alkoholu má množstvo vedľajších negatívnych účinkov a je návykové, pitie nealkoholických nápojov by mohlo v budúcnosti prinášať rovnaké blahodarné pôsobenie bez vedľajších účinkov,“ vyhlásil vedúci výskumu, doktor Steffen Bassus z nemeckého Wiesbadenu.

pivo
Nealko pivo je zázrak pre srdce a cievy, tvrdí známy nemecký lekárFoto: www.gettyimages.com

Pivo je nielen osvieženie

Tento obľúbený nápoj obsahuje pomerne veľké množstvo prospešných látok, a preto nie je od veci si ho pravidelne dopriavať. Patria medzi ne vitamíny skupiny B, horčík, selén a mnohé ďalšie. Zároveň konzumácia piva pomáha na zníženie krvných cukrov, samozrejme len pri striedmej konzumácii.

Prírodné antioxidanty

Nealkoholické pivo obsahuje určité množstvo polyfenolov, čo sú prírodné antioxidanty. Tieto látky môžu pomáhať znižovať zápal, chrániť bunky pred poškodením a prispievať k lepšiemu zdraviu ciev.

Niektoré štúdie naznačujú, že mierna konzumácia nealkoholického piva môže byť spojená so zníženým rizikom kardiovaskulárnych ochorení, ako sú srdcové choroby a mozgová mŕtvica. To môže byť spôsobené vplyvom polyfenolov na cievne zdravie. Niektoré zložky nealkoholického piva môžu podporovať uvoľňovanie dusičnanu dusnatého, čo môže pomôcť rozširovať cievy a znižovať krvný tlak.

Zníženie „zlého“ cholesterolu

Štúdie ďalej naznačujú, že polyfenoly obsiahnuté v pive môžu pomôcť znižovať hladinu LDL cholesterolu, čo je tzv. „zlý“ cholesterol spojený s rizikom srdcových chorôb. Niektoré zložky nealkoholického piva majú mierne antikoagulačné účinky, čo môže pomôcť prevencii tvorby krvných zrazenín.

Je však vždy dôležité myslieť na to, že tieto účinky nealkoholického piva nie sú také silné ako pri niektorých ďalších potravinách alebo nápojoch a že výsledky vedeckých štúdií sa môžu líšiť. Ak zvažujete konzumáciu nealkoholického piva na zdravotné účely, mali by ste sa radšej najskôr poradiť so svojím lekárom. Pamätajte na to, že nealkoholické pivo obsahuje kalórie a cukry, takže ho konzumujte s rozvahou, najmä ak chcete zhodiť nejaké to kilo navyše alebo máte cukrovku.

Zdroj: ireceptar.cz, www.novinky.cz, www.blesk.cz, www.healthline.com, www.virova-hepatitida.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 17. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.