Nasypte na podlahu kryštálový cukor a budete prekvapení tým, čo sa stane

Zdieľať
Nasypte na podlahu kryštálový cukor
Nasypte na podlahu kryštálový cukor a budete prekvapení tým, čo sa stane Foto: František Stacho

Super triky do domácnosti našich babičiek stojí za to sa naučiť, pretože žili nielen oveľa múdrejšie, ale aj zdravšie ako my. Trochu preceňujete cukor vo svojom myslení a pozeráte sa naň ako na čistič. Ukážeme vám, aký cukor sa dá použiť na čokoľvek iné ako na sladenie.

1. Čistič podláh

Zmiešajte 4 diely octu s 1 dielom cukru a potom podlahu utrite mäkkou handričkou. Táto zmes je veľmi účinná na drevo, ale aj na dlažbu, rozhodne vás zbaví odolných škvŕn. S realitou zrnkového cukru zoškrabnite hrubé nečistoty.

2. Prací prostriedok

Zmiešajte 3 lyžice cukru s 1 lyžicou prášku do pečiva, potom pridajte toľko vody, aby vznikla pastovitá hmota. Dávajte pozor, aby ste zmes nepreriedili. Naneste na špongiu a použite ju namiesto saponátu, veľmi účinné!

3. Proti hrdzi

Vytlačte šťavu z citróna a potom vmiešajte 3 lyžice cukru. Pretrite ním hrdzavé plochy bez riedenia, uvidíte, že táto báječná zmes dokonale odstráni hrdzu.

4. Proti vôni jedla

Napríklad zápachu cibule, cesnaku a rýb sa len ťažko zbavíte umývaním rúk. Do tekutého mydla pridajte 1 polievkovú lyžicu cukru a dôkladne pretrite ruky. Nielen, že sa zbavíte nepríjemného zápachu, ale vaša pokožka bude hodvábna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané