Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Napadli vám mole potraviny? Tu máte 5 spôsobov ako sa ich zbaviť raz a navždy

reklama:
Napadli vám mole potraviny?
Napadli vám mole potraviny? Tu máte 5 spôsobov ako sa ich zbaviť raz a navždyFoto: www.gettyimages.com

Potravinová mola nie je práve vhodný spolubývajúci. Veľmi často sa zvykne mýliť s molou šatovou. Lenže tá vyzerá inak. Ak má malý motýlik strieborné krídla, ide o mólu šatovú. Ak sú na jej krídlach tmavé škvrny, je to mola potravinová.

V domácnosti je oveľa častejší výskyt potravinových molí, ktoré vám kontaminujú zásoby v špajzi. Máme pre vás rady, ako sa ich zaručene zbaviť.

Potravinovým moliam najviac chutia sypké veci ako múka, cukor, káva, orechy, ale aj cestoviny a cornflakes. Do domu sa dostáva zvonku. Pokojne vletia oknom alebo sa k vám dostanú stúpačkami od susedov. Najhoršia je situácia v panelákoch, kde sa mole presúvajú digestormi a stúpačkami. Často si ich donesiete sami s nákupom. Najlepšou prevenciou je nákup potravín, ktoré moliam chutia, dobre skontrolovať. Každý sáčok múky, strúhanky a iných sypkých potravín po prinesení otvoríte, skontrolujte, a potom radšej presypte do uzatvárateľných a priehľadných dóz.

Všetko napadnuté vyhoďte

Keď sa vám do bytu nasťahuje potravinová mola, pripravte sa, že napácha škody za veľa peňazí. Čím viac doma máte potravín len tak v sáčkoch, tým viac toho vyhodíte. Nenakupujte teda zbytočne veľké zásoby, len si vyrobíte zbytočný problém. Zbaviť sa potravinovej mole je veľmi ťažké, a hlavne to trvá dlho. Všetky napadnuté potraviny je nutné vyhodiť celé. Bez ľútosti ich rovno odneste do koša na smeti. Aj keď nevidíte dospelé jedince, v rožku vo vrecku môžu prežívať nakladené vajíčka. Jediná rada, ako zvíťaziť, je byť trpezlivý a dôsledný.

mole
Napadli vaše potraviny mole? Tu máte 5 spôsobov ako sa ich zbaviť raz a navždyFoto: www.gettyimages.com

5 spôsobov ako vylákať mole z ich skrýše

Máte podozrenie, že by sa vo vašich potravinách mohli ukrývať mole? Skôr, než potraviny vyhodíte, skúste mole prilákať.

1. Pivo

Mole pivom pritiahnete. Takže ak ho dáte do blízkosti miesta, kde sa vyskytujú a nad pohár pripevníte obväz, mole sa dostanú do pohára, kde sa utopia, ale von z neho už nie.

Pokračujte na prezentáciu

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 25. mája 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.