Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Môžete mať aj vysoké IQ, no túto hádanku len ťažko vyriešite. Skúsite to?

reklama:
Skúsite to?
Môžete mať aj vysoké IQ, no túto hádanku len ťažko vyriešite. Skúsite to?Foto: www.gettyimages.com

Najťažšia hádanka na svete? Kdeže. Nebudete k nej ale potrebovať obrovské IQ, ako skôr schopnosť logického myslenia. Dnes sme si pre vás pripravili záhadnú hádanku, ktorá sa môže javiť ako úplne jednoduchá, ale málokto ju dokázal vyriešiť na prvý pokus. Poďme sa spoločne pozrieť na zadanie.

Hádanka je o pilotovi, ktorý riadi lietadlo po trase Londýn – Moskva s 280-timi cestujúcimi na palube. Čo od vás chceme?

Predstavte si, že ste pilotom. Lietadlo letí z Londýna do Moskvy. Na palube lietadla je 280 ľudí a vzdialenosť medzi týmito mestami je približne 3 000 kilometrov. Otázka znie: Koľko rokov má pilot?

Viete, ako to vypočítať? Poznáte odpoveď? Tak schválne, či ste sa trafili. Ešte predtým, než vám správnu odpoveď prezradíme, vám musíme odporučiť, aby ste si ešte raz prečítali poriadne zadanie tejto hádanky. Až tak urobíte, pokračujte, nájdete správne riešenie tejto hádanky.

Riešenie na druhej stránke:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 29. januára 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.