Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Miesto na tele, kde najrýchlejšie priberáte kilogramy, ukazuje to, čo by ste nemali jesť! Vďaka tomuto schudnete aj 10 kíl za týždeň

reklama:
kde najrýchlejšie priberáte kilogramy
Miesto na tele, kde najrýchlejšie priberáte kilogramy, ukazuje to, čo by ste nemali jesť! Vďaka tomuto schudnete aj 10 kíl za týždeňFoto www.youtube.com

Chcete schudnúť, ale nedarí sa vám to? Trápi sa v telocvični, ale výsledok vcelku žiadny alebo veľmi mizivý? Dosť bolo trápenie. Máme pre vás zaujímavú informáciu, o ktorej ste možno netušili. Vaše telo je schopné vám prezradiť, čo by ste nemali v žiadnom prípade jesť, ak chcete nejaký ten kilogram zhodiť. Veď jedlo je základ každého chudnutia.

Cvičenie ani diéta nepomáhajú?

Obezita je vážny a v poslednej dobe veľmi častý problém u stále väčšej skupiny ľudí. S obezitou je možné bojovať, ale väčšinou ide o nerovný boj. Môžu nastať prípady, kedy aj prísna disciplína a veľmi striktné diétna strava nemusí prinášať očakávané výsledky.

Telo vám povie prečo

Na stav obezity majú veľmi vysoký vplyv genetické vlastnosti jedinca a samozrejme aj jeho okolia. Z toho dôvodu môže niekedy ten najlepší snaženie prichádzať navnivoč. Našťastie existuje v tejto nerovnej bitke s obezitou spojenec, ktorý môže v boji zásadne pomôcť. Stačí si len zanalyzovať miesto na tele, kde sa ukladá najviac kilogramov a hneď zistíme príčiny obezity. A o aké miesto na tele sa jedná? Samozrejme ide o oblasť brucha, tu sa totiž naozaj ukladá veľké množstvo energie vo forme tuku.

Pozrite sa na jednotlivé typy brucho a nájdite si to svoje. Ľahko potom zistíte príčiny toho, prečo vám nejde schudnúť.

Cukry, stres a hormóny

Prvý typ brucha patria medzi najbežnejšie na svete. Je spôsobený prílišnou konzumáciou veľkého množstva cukru a tuku. Ak obmedzíte príjem týchto látok a každý deň budete aspoň 30 minút venovať cvičenia alebo iné telesné aktivite, obezita začne pomaly miznúť.

Druhý typ je spôsobený psychologickými faktormi, a to najmä úzkosťou, stresom a depresiami. Jedlo sa v takýchto situáciách stáva akousi formou náhrady a uvoľnenie. Človek potom však stráca nad jedlom kontrolu, rovnako tak nad svojimi emóciami a váhou. Pre zvládnutie tejto formy je potreba prísnej sebadisciplíny a sebakontroly. V prípade, že to jedinec sám nezvláda, odporúča sa vyhľadať odbornú pomoc.

Príčinou tretieho typu je lepková a hormonálna nerovnováha. Typ sa vyskytuje hlavne u žien počas puberty, menopauzy a v obdobiach hormonálnej nerovnováhy. Riešením je obnovenie rovnováhy, zmena životného štýlu, zaradenie viac pohybu. Pomôže tiež vyhnúť sa cigaretám a alkoholu.

Alkohol, genetika a sedenie

Štvrtý typ je spôsobený spomaleným metabolizmom a dáva pocit nafúknutého brucha. Jedinec zrejme pije veľké množstvo alkoholu, čo je zle. Zároveň sa zaťažuje dýchací systém, a preto je nutné s tým začať bojovať. Jedinec by sa mal vzdať alkoholu, mal by sa viac hýbať a jesť stravu bohatú na ovocie a zeleninu.

Piaty typ v sebe nesie genetickú záťaž, preto zmena stravy a cvičenia nemusí so zmenou postavy nič vykonať. Spodná časť zostane vždy väčšia ako horná. Avšak dodržiavanie zdravej stravy a cvičenie môže vyrovnať disproporcie jednotlivých částí.Poslední typ je jasný. Týka sa ľudí, ktorí väčšinu dňa presedia. Stačí sa teda viac pohybovať a cvičiť. V opačnom prípade hrozí ťažko kontrolovateľná obezita.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 9. júna 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Dobre Rady a Napady logo
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.