Ľudia si chvália tento domáci rozmrazovač okien, ktorý si ľahko vyrobíte doma za pár centov

Zdieľať
domáci rozmrazovač skiel
Ľudia si chvália tento domáci rozmrazovač skiel, ktorý si ľahko za pár centov vyrobíte doma Foto: www.gettyimages.com

Zimné mesiace môžu byť plné snehu, ľadu a mrazu. Naše automobily na to musíme dobre pripraviť. Okrem toho ale budete potrebovať neustále po ruke aj rozmrazovaciu zmes na sklá, aby ste ráno mohli rýchlo vyjsť do práce. Môžete si ju samozrejme zakúpiť v obchode, ale veľmi jednoducho ju vyrobíte doma a bude vás stáť iba zlomok ceny. Vyskúšajte tento domáci rozmrazovač a rozhodne nebudete ľutovať.

Zbavte sa ľadu a námrazy veľmi rýchlo

Ak sa chcete zbaviť zamrznutých okien, vyrobte si vlastný tekutý rozmrazovač. Ide o metódu, ktorá vás námrazy zbaví behom chvíľky. Do fľaše s rozprašovačom nalejte vodu. Najlepšia je destilovaná voda, ale môžete použiť aj bežnú vodu z kohútika. Potom potrebujete iba alkohol. Zmiešajte obe suroviny v pomere 1:3 a nalejte do fľaše.

Výsledným roztokom môžete postriekať zamrznuté okná. Zistíte, že po pár sekundách sa zamrznutá vrstva začne sama odlupovať zo skla. Všetko vám zaberie iba pár sekúnd. To je oveľa menej, než keby ste stáli pri aute a zložito ľad zo skiel odstraňovali škrabkou. Na kľúčové dierky vám stačí pár kvapiek dezinfekčného prostriedku a nebudete mať problém s ľadom ani na tomto mieste.

Ako sa správať k svojmu vozidlu v zime?

Ak chcete zabrániť zrkadlám, aby zamrzli, musíte s nimi správne zaobchádzať. To platí pre celé auto. Cez noc položte vrecká na mrazenie potravín cez zrkadlá a dobre ich zaistite gumičkou. Vďaka tomuto triku vám nebudú počas noci zrkadlá mrznúť. A ráno ľahko uvidíte, kam idete. To je pri bezpečnosti na ceste kľúčové, takže tento krok nepodceňujte.

V zime sa vám tiež môže stať, že zapadnete v snehovej búrke. Z tohto dôvodu je dobré mať v aute pár vriec mačacej podstielky. Pri vychádzaní nasypte poriadnu dávku podstielky pred pneumatiky. Bude fungovať ako štrk a ľahko vyjdete. V prípade núdze môžete rovnakým spôsobom použiť rohožky z auta. Vďaka nim by ste mali ľahko vyjsť zo snehu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané