Ku každému znameniu sa hodí iná rasa psa. Ktorý pes sa hodí práve k vám?

Zdieľať
Ku každému znameniu sa hodí iná rasa psa
Ku každému znameniu sa hodí iná rasa psa. Ktorý pes sa hodí práve k vám? Foto: www.freepik.com

Máte v pláne zaobstarať si v najbližšej dobe psa? Alebo chcete vedieť, či sa váš domáci maznáčik hodí práve k vám? V prípade, že áno, je dobré vedieť, že najlepšie je vyberať podľa svojho dátumu narodenia. Podľa astrológov je totiž vhodné voliť psie plemeno podľa konkrétneho znamenia zverokruhu. Ktorý pes je pre vás ten pravý?

Baran (21.3. – 20.4.)

Pre energických ľudí narodených v znamení Barana je najlepšie plemeno psov ako napríklad nemecký ovčiak, ktorý je verný a inteligentný. K Baranovi sa hodí aj dalmatín, pretože aj on potrebuje veľa pohybu, rovnako ako jeho pán.

Býk (21.4. – 21.5.)

Pre Býkov bude skvelou voľbou labradorský retriever. Labrador je milujúci, priateľský pes, ktorý sa skvele hodí aj k širokej rodine, ktorú Býk dozaista má. Ďalšie plemeno, ktoré nájde symbiózu s Býkom je pokojný, stabilný pes, akým je buldog.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Pre Blížencov bude ideálnym spoločníkom border kólia. Rovnako ako Blíženec je aj tento pes spoločenský, múdry a zvedavý. Títo dvaja sa na svojich dlhých potulkách budú vzájomne krásne dopĺňať.

Rak (22.6. – 22.7.)

Rodinne založení Raci by si mali zaobstarať plemeno, ktoré bude potrebovať veľa lásky a starostlivosti, pretože to sú tie najväčšie prednosti Raka, ktorými zahŕňa svojich blízkych. Už ste počuli o plemene pomeranian? Je to malinký psík, ale pokojný, láskavý a so širokým srdcom.

žena so psom
Ku každému znameniu sa hodí iná rasa psa. Ktorý pes sa hodí práve k vám? Foto: www.gettyimages.com

Lev (23.7. – 22.8.)

Ľudia narodení v znamení Leva ocenia priateľskú a hravú povahu jazvečíkov. Plemeno jazvečíka je múdre a v mnohých situáciách prispôsobivé. Pre Levou je ideálny, pretože jazvečík si väčšinou najviac obľúbi jedného člena domácnosti a toho na slovo vypočuje.

Panna (23.8. – 22.9.)

Pokojné znamenie Panny bude skvele rezonovať s plemenami ako je bígel alebo čau-čau. Obe plemená psov sú inteligentné a nepotrebujú od svojich pánov nepretržitú pozornosť. Jeden u druhého ocenia potrebný pokoj.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Milujúce a harmonické Váhy ocenia plemená psov ako sú golden retriever a kavaliersky zajačik. Dlhé prechádzky za akéhokoľvek počasia nikomu z nich nie sú cudzie, avšak pri návrate domov sa radostne ako Váhy, tak psy, zvalia na gauč.

Škorpión (24.10. – 22.11.)

Silná osobnosť si žiada silného psa. Keďže ľudia v znamení Škorpióna aj napriek svojej láskavosti vedia vládnuť pevnou rukou, nebude pre nich problém mať za parťáka stafordského teriéra, ktorý ocenia lásku, ale predovšetkým poriadok a výcvik.

dalmatínci
Ku každému znameniu sa hodí iná rasa psa. Ktorý pes sa hodí práve k vám? Foto: www.gettyimages.com

Strelec (23.11. – 21.12.)

Večierky, cestovanie. Strelec potrebuje na tieto svoje aktivity správne psie plemeno a tým sú neomylne bostonský teriér a lhasa apso. Tieto dve plemená sú pri správnom vedení nekomplikované, prispôsobivé rôznym prostrediam a hlavne vždy dobre psychicky naladené.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)

Ľudia v znamení Kozorožca sú veľmi pracovití a ich ideálnou voľbou psieho parťáka je belgický ovčiak. Keďže toto plemeno vycíti sebaistotu a disciplinovanú povahu Kozorožcov na sto honov, budú sa vzájomne rešpektovať a priateľsky dopĺňať.

Vodnár (21.1. – 20.2.)

Na rozdiel od Kozorožcov Vodnári nevládnu tak pevnou rukou a potrebujú psie plemeno menej náročné na výchovu. Tiež by toto plemeno malo korešpondovať s Vodnárovou nezávislou povahou. Ideálnym psím priateľom pre ľudí narodených v znamení Vodnára preto bude havanský psík, ktorý je veselý, šikovný, nezávislý, ale aj starostlivý. Rovnako ako Vodnár.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Najlepšou voľbou pre ľudí narodených v znamení Rýb je pre ich citlivú a rozjímavú povahu plemeno weimarského stavača. Toto plemeno potrebuje dostatočný výcvik, ale odmenou pre trpezlivého majiteľa bude elegantný, verný a veľmi priateľský pes, ktorý ho nikdy nesklame.

buldog
Ku každému znameniu sa hodí iná rasa psa. Ktorý pes sa hodí práve k vám? Foto: www.freepik.com

Zdroj: www.familyminded.combe.chewy.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané