Iba 15% ľudí dokáže na tejto fotografii nájsť tigra. Optický rébus, ktorý vyskúša vašu pozornosť aj bystrý prvý pohľad

Zdieľať
dokáže na tejto fotografii nájsť tigra
Iba 15% ľudí dokáže na tejto fotografii nájsť tigra. Optický rébus, ktorý vyskúša vašu pozornosť aj bystrý prvý pohľad Foto: www.youtube.com

Vo svete zvierat existuje veľa druhov, ktorí sa dokážu brilantne maskovať a schovávať pred svojou korisťou, ale aj pred predátormi. Pre väčšinu z nich je to nevyhnutnosť na prežitie, pretože inak by boli nemilosrdne zožraní. Pre iných ale maskovanie predstavuje skvelú príležitosť, ako sa nepozorovane dostať veľmi blízko k svojej koristi a zasiahnuť zo zálohy. Dokázali by ste na fotke odhaliť nebezpečné zviera, ktoré sa skrýva len pár metrov od objektívu?

Dokonalí predátori

Do skupiny predátorov, ktorí sa dokážu dokonale maskovať, patria okrem iného aj tigre, krokodíly a najrôznejšie druhy hadov. U tigrov by sme to možno nehádali, ale je to tak. Pre nás sú tigre výrazné veľké mačky žlto-oranžového sfarbenia s tmavými pruhmi. Zvieratá ale farby vnímajú úplne inak, a preto pre nich ukrytý tiger vyzerá len ako bledá, nevýrazná, zelená škvrna vo vysokej tráve. Ak tomu neveríte, existuje veľa dôkazov vo forme fotografii.

Na internete existuje aj zaujímavý chyták, kedy máte na fotografii nájsť tigra za iba 15 sekúnd. A verte, že to nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Sú v maskovaní totiž skutoční majstri! Vo voľnej prírode alebo na safari sa môže pokojne stať, že bude ležať len pár metrov od vás a pritom si ho vôbec nevšimnete. V prípade, že nebude hladný, môžete byť v úplnom pokoji. V opačnom prípade by ste mali zvážiť rýchly útek a začať sa modliť.

dokáže na tejto fotografii nájsť tigra
Iba 15% ľudí dokáže na tejto fotografii nájsť tigra. Optický rébus, ktorý vyskúša vašu pozornosť aj bystrý prvý pohľad Foto: www.youtube.com

Pre väčšinu zvierat ide o prežitie

Medzi zvieratá, ktoré sa maskujú z dôvodu ochrany pred predátormi, je asi najlepším príkladom úhor. Stretnúť sa s ním môžete aj v našich končinách, a ak nebude chcieť (alebo nebudete mať šťastie), tak si ho nevšimnete. Dokáže dokonale splynúť s prostredím, k čomu mu pomáha hadí tvar a fakt, že žije pri dne rieky. Okrem neho sa úžasne zvládajú schovávať tiež:

  • Odranec dravý (morská ryba)
  • Pagekoni lišajníkovité (jašterica)
  • Chameleon
  • húsenice
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané