Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dajte si pozor na ďalšiu obľúbenú potravinu. Sťahujú z trhu toto!

reklama:
Dajte si pozor
Dajte si pozor na ďalšiu obľúbenú potravinu. Sťahujú z trhu toto!Foto: www.freepik.com

Pracovníci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy ŠVPS SR odhalili nevyhovujúcu potravinu. Ide o obľúbené sušené ovocie …

RVPS Galanta v rámci úradnej kontroly potravín na trhu odobrala v Sereďskej prevádzke COOP Jednota vzorku sušeného ovocia. Išlo o „Marhule sušené vykôstkované 100 g“ so šaržou E02200593A a s dátumom minimálnej trvanlivosti 21.6.2021.

Stiahnutyvyrobok1.jpg

Vzorka z rovnakého výrobku, ale s inou šaržou (E02200587B), odobrala RVPS Bratislava v prevádzke KRAJ na Homolovej ulici.

Stiahnutyvyrobok2.jpg

Vo vzorkách bol podľa ŠVPS SR zistený prekročený obsah oxidu siričitého. „Inšpektori nariadili predmetné šarže výrobku stiahnuť z trhu,“ uviedol úrad.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 19. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.