Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čakajú vás životné zmeny? Toto znamenie konečne schudne

reklama:
Toto znamenie konečne schudne
Čakajú vás životné zmeny? Toto znamenie konečne schudneFoto: www.gettyimages.com

Minulý rok bol mimoriadne ťažký, tento máme mnohí z nás príležitosť urobiť v živote dôležité zmeny, aby sme pripravili pôdu pre lepší a zdravší život.

Blíženec

Pokiaľ ste koncom minulého roka prekonali covid, je dosť možné, že sa vám vráti alebo u vás naplno prepukne postcovid. Všímajte si príznaky ako únava, pretrvávajúci kašeľ a ťažobu hrudi. Vašou slabou stránkou sú ochorenia dýchacieho systému, nečakajte preto viac ako dva týždne. Mal by vás vidieť lekár. Nehanbite sa nosiť rúško do preplnených verejných priestorov a to aj keď sa na jar oteplí. Najneskôr do marca prestaňte fajčiť. Ak chcete konečne schudnúť, ráno začnite teplými raňajkami. Celý deň sa tak budete cítiť sýti a tento zvyk zmiernia vaše nočné nájazdy na chladničku. Vaša dvojaká tvár vám môže v stredu roka narobiť mierne problémy v zamestnaní. Stojte si za slovom, ale nesnažte sa manipulovať druhých, aby s vami súhlasili.

Rak

Aj keď ste po sviatkoch nestihli všetko pojesť, pripravte si konečne niečo zdravé, polievku z koreňovej zeleniny, kuskus s rukolou alebo šošovicový prívarok. Vaše trávenie dostalo poriadne zabrať, striedajúce sa hnačky a zápchu nenechávajte bez povšimnutia. Pokiaľ ani po úprave stravy nedostanete zažívanie pod kontrolu, ešte tento mesiac choďte na preventívku ku gastroeneterológovi. Po rokoch tráviacich problémov vám môže hroziť vážnejšie zápalové ochorenia, preto vyšetrenie neodkladajte. Zaraďte do jedálnička viac zeleniny a ovocia, pridávajte si semienka a orechy a jedlo si pripravujte čo najviac doma. Pokiaľ dodržíte tieto tri zásady, zo všetkých znamení máte tento rok fantastickú možnosť konečne natrvalo schudnúť. Pre rodinu urobíte všetko, ale položte si otázku, či rovnakým dielom dostávate späť. Nevnucujte blízkym svoju pomoc, pokiaľ o ňu nežiadajú. Ušetrite sa čas sami pre seba.

Baran

Začiatok roka vám dal dôvod na preorganizovanie priorít. Ak vás pobolieva hlava aj dávno po silvestrovskej noci, je to signál, že aj po dlhšej dovolenke stále nie ste oddýchnutí. Najmä dámy môžu mať za sebou fyzicky najnáročnejšie obdobie roka. Predĺžený víkend vám padne ako soľ. Doprajte si ho vždy, keď sa len trocha dá. Strávte ho osamote s knihou, precvičte si krčnú chrbticu a naučte sa dýchacie cvičenia na úľavu od migrény. Zaťažkávajúcim obdobím bude pre vás hlavne marec a apríl. Pokiaľ už máte v pláne ďalšiu rýchlu diétu, nerobte to. Skutočné chudnutie je pomalé a rozvážne. Stanovte si realistický cieľ do konca tohto roku schudnúť 10% svojej aktuálnej hmotnosti. Prestaňte počítať kalórie a nebuďte hladní. Stačí, keď bude polovica vašej porcie tvoriť ovocie alebo zelenina. Netlačte na ľudí, ak máte pocit, že od vás bočia alebo si nevážia, čo pre nich robíte. V prvom rade pracujte na vzťahu so samým sebou. Pomôže čas strávený v ústraní aj dobrá psychologická literatúra.

Pokračujte na ďalšej strane

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 26. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.