Balzam na pery nepatrí iba na ústa. Má aj iné využitie

Zdieľať
Balzam na pery
Balzam na pery nepatrí iba na ústa. Má aj iné využitie Foto: depositphotos.com

Nedáte bez balzamu na pery ani ranu? Odteraz ho budete mať ešte radšej. Balzam nie je skvelý iba na hydratáciu suchých a popraskaných pier. Táto vecička, ktorú tak často vidíte priamo pri pokladniach drogérií a supermarketov, má množstvo ďalších alternatívnych využití. Balzam na pery je podľa nás úplne geniálna vec, ktorá skvele poslúži úplne každému.

Balzam na pery nepatrí iba na ústa. Má aj iné využitie. Vo väčšine balzamov na pery nájdete vazelínu, včelí vosk, kokosový olej, lanolín, kakaové maslo alebo bambucké maslo. Dôležitou úlohou týchto zložiek je blokovať vlhkosť a vytvoriť ochrannú bariéru. Balzam vďaka jeho vlastnostiam využijete nielen na hydratáciu pier, ale na ďalšie veľmi zaujímavé účely.

Pre nasledujúce alternatívne použitie balzamu na pery si vyberte základný balzam bez odtieňa, ktorý nie je parfumovaný, neobsahuje trblietky, parabény, sulfáty a ďalšie problematické prísady. Akým spôsobom teda môžete tento čistý balzam na pery využiť?

balzam
Balzam na pery nepatrí iba na ústa. Má aj iné využitie Foto: www.gettyimages.com

Zaobstarali ste si nové topánky a máte strach, že než ich rozchodíte, objavia sa vám na päte (prípadne palci) bolestivé odreniny alebo pľuzgiere? Riešením je práve použitie balzamu na pery. Než do nových topánok vkĺznete, natrite si problematické miesta na chodidle balzamom. Tento malý pomocník vytvorí neviditeľnú ochrannú vrstvu a zníži trenie.

Balzam na pery je výborný aj na pľuzgiere a malé ranky či odreniny. Keď ho nanesiete na bolestivé miesto, vytvoríte tak vrstvu, ktorá funguje ako nepriehľadná náplasť. Do pľuzgierov, raniek či odrenín sa nedostanú nečistoty a toto bolestivé miesto sa rýchlejšie zahojí.

Máte nádchu, a preto neustále smrkáte? Aby ste predišli suchému a až červenému nosu, potierajte si ho po každom smrkaní balzamom na pery. Ten vašu pokožku hydratuje a zabráni vzniku nevzhľadných miest.

Ako ide vôbec dohromady balzam na pery a make-up? Práve balzam môžete použiť ako základný podklad pre očné tiene alebo rúž. Tento neobvyklý postup vám zaručí, že vám tiene či rúž vydržia oveľa dlhšie.

V kabelke sa vám oplatí nosiť aj perleťový balzam na pery. V prípade núdze ho môžete použiť ako rozjasňovač.

Úprava obočia už nebude nikdy jednoduchšia. Ten najobyčajnejší balzam na pery je tou najlepšou možnou pomôckou na úpravu obočia. Stačí, keď balzamom svoje obočie ľahko pretrite a následne ho dotvarujete čistou kefkou na obočie.

Učešete si vlasy na stranu a z cestičky vám začnú na všetky strany trčať neposedné vlasy? Aby ste ich skrotili, votrite si do dlaní naozaj minimálne množstvo balzamu na pery a neposedné vlasy si následne ľahko rukami uhlaďte.

Je dôležité, aby ste na účely, ktoré uvádzame nižšie, používali z hygienických dôvodov ešte ďalší balzam na pery. Akým spôsobom vám teda ešte môže poslúžiť?

  1. Ak nemáte práve po ruke krém na obuv, také kožené topánky skvele vyčistíte a hydratujete aj balzamom na pery.
  2. Rozväzujú sa vám šnúrky na topánkach? Zaviažte si topánky ešte raz na mašličku a uzol potrite balzamom na pery. Mašlička bude držať oveľa pevnejšie.
  3. Zasekol sa vám zips? Natrite zips balzamom na pery a máte po probléme.
  4. Nemôžete si z prsta zložiť prsteň? K tomu, aby ste zaseknutý prsteň z prsta bezbolestne odstránili vám opäť pomôže balzam na pery. Natrite ním miesto okolo prsteňa a potom prsteňom trpezlivo otáčajte, kým sa vám ho nepodarí zložiť.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané