Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako na lámavé nechty?

reklama:

Na nechty nemajú vplyv len vonkajšie podnety, takže ak ich máte stále zničené, krehké a neviete si poradiť s ich lámavosťou, nestačí eliminovať len kontakt s čistiacimi prostriedkami a dbať na ich pravidelné ošetrovanie.

Doprajte im dôkladnú kúru, pretože takéto príznaky môžu poukazovať na niektorý zo zdravotných problémov , ktoré sú zatiaľ dobre ukryté. Zmeňte stravu, jedzte viac vitamínov ak tomu pridajte aj pár tipov, vďaka ktorým sa lepšie popasujete s týmto problémom.

Brittlenailsfea.jpg

Včelí vosk

Často sa dostanete k rade o tom, že by ste si mali krémovať nielen pokožku rúk, ale aj nechty, aby sme im tak dodali výživné látky a poskytli nejakú ochranu navyše. Jeden produkt je však na túto časť oveľa vhodnejší. Včelí vosk dodá nechtom nielen pekný lesk, ale zároveň ich ochráni pred všetkými vonkajšími vplyvmi, vrátane mrazov. Dajte si kúsok na prst a jemne ho votrite na celú plochu. Masírujte, kým z neho nezostane len jemný povlak. Pomôcť si môžete aj špeciálnou textilnou handričkou.

Krém s obsahom vápnika

Môžete si ho zakúpiť napríklad v lekárni, ale podobné produkty už vyrábajú aj niektoré kozmetické firmy. Nechty sa vám po týždennom používaní posilnia a po chvíľke sa aj prestanú lámať. Aby to všetko malo ešte lepší efekt, skúste užívať vápnik aj vnútorne, čím zároveň pomôžete aj vašim kostiam .

Gumové medvedíky

Vaše telo potrebuje zvýšený príjem želatíny , ktorú najskôr dostanete práve prostredníctvom týchto pochúťok. Dajte si každý deň päť kúskov a v priebehu mesiaca dôjde k viditeľnému zlepšeniu.

Pochutnať si môžete aj na všetkých koláčoch so želatínou, ale aj slanom aspiku. Okrem nej sú pre vaše nechty potrebné aj všetky potraviny s vysokým obsahom železa. Dajte si teda dostatok červenej repy, špenátu a listovej zeleniny. Vhodné sú tiež vitamíny A a C.

Byliny a oleje

Ešte efektívnejšia je ich kombinácia. Postačí vám namočiť odporúčané čerstvé alebo sušené byliny do niektorého z olejov a potom ich nechajte lúhovať na dennom svetle. Po dvoch týždňoch môžete tinktúru precediť a pravidelne ju vmasírovať do nechtov a ich okolia. Vhodné alternatívy sú mandľový, olivový a ľanový olej . Z byliniek veľmi pomáha nechtík lekársky .

Petroleum jelly.jpg

Nechtové kúpeľe

Niektorým ľuďom pomáha aj to, ak pridajú do teplej vody pár kvapiek citrónovej alebo pomarančovej šťavy.Pomôže aj kúpeľ s obyčajnou alebo morskou soľou. Nezabudnite si však po nej ruky dobre nakrémovať, aby neboli nechty veľmi suché.

Tay son mong tay bang chanh tuoi.jpg

Čo signalizujú lámavé nechty?

Lámavé nechty nie sú spôsobené odlakovačom či letným horúcim obdobím. Do istej miery môžu mať vplyv, avšak dôvody sa nachádzajú niekde inde. Telo vám signalizuje buď nedostatok vitamínov či nejakú zdravotnú poruchu. Môže ísť o zníženie funkcie štítnej žľazy, preto preventívne vyhľadajte svojho obvodného lekára či endokrinológa.

Zdravá strava, zdravé nechty

Tejto myšlienky sa skutočne držte a zamyslite sa, k akej konzumácii potravín sa prikláňate. Volíte skôr fastfoody či domácu zeleninku z vašej záhradky? Ak aj vás trápia lámavé nechty, doplňte si živiny, ktoré si telo doslova žiada. Určite tieto signály nepodceňujte, pretože sa vám to neskôr nemusí vyplatiť.

Doplňte svoje telo o vitamíny

Ak ste sa už zamysleli nad svojím jedálničkom, tiež nezabudnite na dostatočný príjem tých správnych vitamínov. V tomto období zvýšte konzumáciu potravín s vysokým obsahom vitamínu A, ktorý spevní vaše nechty. Nájdete ho v rybách, melónoch, brokolici či v mliečnych výrobkoch. Veľmi dôležitým vitamínom, ktorý sa nachádza v masle a vajíčkach, je vitamín D . Zabraňuje vášmu štiepeniu a lámaniu nechtov.Vitamíny, ktoré zabezpečujú pevnosť a odolnosť sú vitamín H a kalcium, ktoré sú v potravinách ako figy , brokolica, pomaranče a karfiol. Taký prirodzený prísun vhodných vitamínov bude mať pozitívny vplyv nielen na vaše nechty, ale aj na celý organizmus.

Lieky

Na trhu je veľa prípravkov, ktoré môžu dopomôcť vašim nemilým nedostatkom. Ale komu môžeme veriť? Mnohé firmy či spoločnosti vám nasľubujú hory doly, ale sľúbený efekt sa akosi nedostavuje.  Vyskúšajte kalciový lak, ktorý vyživí a podporí rast vašich nechtov. Je dôležité, aby ste ho aplikovali 2x týždenne. Ak chcete, aby bola liečba úspešná, je potrebná vaša zodpovednosť a pravidelnosť. V opačnom prípade vám nepomôžu ani najkvalitnejšie a najdrahšie výrobky sveta. Takisto výborným pomocníkom je olejček na nechty, ktorý napomáha zdravému rastu nechtov. Ak budete dbať o svoje zdravie, telo sa vám odvďačí tými najlepšími spôsobmi.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 4. novembra 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.