Ak máte problémy s vysokým tlakom, pomôže vám červená repa

Zdieľať
Ak máte problémy s vysokým tlakom
Ak máte problémy s vysokým tlakom, pomôže vám červená repa Foto: www.freepik.com

Hypertenzia je pomerne bežný stav, ktorý bohužiaľ zhoršuje kardiovaskulárne zdravie. Vysoký tlak je problematický pre mnoho ľudí po celom svete. Môžete samozrejme brať lieky na predpis od lekára, ale prírodné metódy sú oveľa lepšie. Ak hľadáte najlepší spôsob, ako znížiť svoj krvný tlak, vyskúšajte šťavu z červenej repy. Nejedná sa o najchutnejší nápoj pod slnkom, ale veľa vám zlepší zdravie. A netýka sa to len vysokého krvného tlaku.

Šťava zo superpotraviny

Pre mnoho ľudí je veľmi náročná úloha, pretože nemajú radi chuť červenej repy. Uvidíte, že sa vám ale pravidelná konzumácia tohto nápoja oplatí. Vďaka svojim vlastnostiam získala titul superpotraviny. Červená repa totiž dokáže nielen znížiť krvný tlak, ale aj zlepšiť športový výkon a podporiť krvný obeh v tele. Stačí, keď ju vložíte do mixéra s trochou vody alebo použijete odšťavovač. Každý deň by ste mali vypiť 250 ml tejto zdravej šťavy, ktorá funguje ako zázračný koktail pre celé telo.

červená repa
Ak máte problémy s vysokým tlakom, pomôže vám červená repa Foto: www.gettyimages.com

Prečo je červená repa taká prospešná?

Šťava z červenej repy poskytuje mnoho zdravotných výhod. Ovplyvňuje krvný tlak, trávenie a znižuje riziko cukrovky. Táto zelenina obsahuje veľké množstvo dusičnanov, čo má najväčší podiel na zdravotnom prínose tejto suroviny. Nemusíte sa ale obmedzovať iba na šťavu. Ide o najjednoduchší spôsob, ako do seba dostať správne množstvo, ale rovnako tak môžete konzumovať červenú repu surovú, nakladanú alebo pečenú.

Vysoký krvný tlak zachránite pomocou vitamínov

So zdravotnými problémami bojujú milióny ľudí po celom svete. Vysoký krvný tlak zvyšuje riziko srdcových ochorení, mŕtvice, zástavy srdca, srdcového zlyhania a ďalších komplikácií. Červená repa môže tiež znížiť oxidačný stres v tele a doplní vám vitamíny a minerály, ktoré potrebuje celé telo na správnu funkčnosť. Na červenú repu vo svojom jedálničku preto nezabúdajte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané