Ak chcete schudnúť, vyhýbajte sa nápojom, žuvačkám a potravinám, ktoré nadúvajú

Zdieľať
Ak chcete schudnúť
Ak chcete schudnúť, vyhýbajte sa nápojom, žuvačkám a potravinám, ktoré nadúvajú Foto: www.freepik.com

Všetci chceme ploché bruško, ale vedeli ste, že schudnúť „brušný“ tuk je najťažšie? Pracujete, snažíte sa prijať zdravé stravovacie návyky, ale v zrkadlách nevidíte viditeľné výsledky. Tvrdohlavý tuk udržujúci sa v oblasti brucha je stále tam a zdá sa, že nemá v úmysle nikam ísť. Pokiaľ sa vám to zdá známe, prečítajte si viac o jedlách, ktoré stoja v ceste k perfektnému brušku, ktoré ste vždy chceli.

Vyhýbajte sa alkoholickým nápojom

Niektoré alkoholické nápoje sú bohaté na kalórie, ale kalórie tu nie sú hlavným faktorom. Spotreba alkoholu zvyšuje vašu chuť do jedla, pretože je zmätená časť vášho mozgu, ktorá je zodpovedná za pocit plnosti. Takže bez ohľadu na to, ako ste plní, keď pôjdete na pár pív, obvykle ich doplníte občerstvením, že?

Vynechajte nealkoholické sladené nápoje

Počujeme to vždy a všade, ale stále je pre nás také ťažké vzdať sa tohto zvyku. Ale ak sa chcete naozaj zbaviť brušného tuku, mali by ste prestať piť nealkoholické sladené nápoje. Dokonca aj tie nízkokalorické nápoje spomaľujú váš metabolizmus a stimulujú vaše telo na ukladanie tuku.

Nekupujte žuvačky

Keď žujete žuvačku, váš mozog a žalúdok dostávajú signály, ktoré ich pripravujú na príchod jedla. Žuvačka tiež spôsobuje nadprodukciu žalúdočnej kyseliny a v dôsledku toho máte pocit hladu.

Prijmite diétu s nízkym obsahom sodíka

Pamätajte, že cukor a soľ by mali byť obmedzené na malé množstvo, najmä ak trpíte vysokým krvným tlakom. Nielen že sú potraviny s vysokým obsahom sodíka škodlivé pre vaše zdravie, ale taktiež si uchovávajú tekutiny, ktoré zabraňujú účinnej strate brušného tuku.

Rozlúčte sa s rýchlym občerstvením

Nie je žiadnym tajomstvom, že rýchle občerstvenie obsahuje príliš veľa kalórií, ktoré môžu priniesť rôzne zdravotné problémy, ale pokiaľ to nie je dosť presvedčivé, aby ste sa vzdali tohto jedla, nezabudnite, že je rozhodne zodpovedný za vaše zväčšujúce sa bruško, ktorého sa chcete tak veľmi zbaviť.

chudnutie
Ak chcete schudnúť, vyhýbajte sa nápojom, žuvačkám a potravinám, ktoré nadúvajú Foto: www.gettyimages.com

Zabudnite na majonézu

Ak ste fanúšikom majonézy a majonézových šalátov, mali by ste vedieť, že obsahuje aspoň 80% tuku. Najlepším riešením je náhrada majonézy za zeleninové pyré, alebo prírodnú paradajkovú pastu.

Povedzte „NIE“ hranolkám

Rovnako ako ste sa rýchlo zamilovali do tohto jedla, mali by ste sa ho rýchlo vzdať. Vyprážané zemiaky, rovnako ako všetky ostatné vyprážané potraviny, fungujú ako huba, ktorá absorbuje nasýtené tuky. Verte tomu alebo nie, ale nasýtené tuky môžu skutočne ovplyvniť funkcie vášho mozgu, takže nemôže jasne uvažovať o tom, koľko toho v tejto chvíli zjete. V dôsledku toho môžete zjesť až 30 zemiakov bez toho, aby ste si to všimli, respektíve sa cítili plne.

Žiadna ďalšia zmrzlina

To je celkom zrejmé, že? Potraviny bohaté na cukor sa nutne zmenia na brušný tuk, čo je najškodlivejší tuk vo vašom tele.

Nejedzte potraviny, ktoré vo vás napučia

Dokonca aj najchudobnejší ľudia môžu mať skôr viditeľné obrysy brucha kvôli potravinám, ktoré im vyvolávajú črevné plyny, alebo žalúdočnú nevoľnosť. Pokiaľ je to pre vás problém, jednoducho sa vyhnite takýmto potravinám a premýšľajte o dobrom každodennom tréningu, ktorý urýchli vaše trávenie.

Nepodľahnite produktom „bez cukru“

Potraviny, ktoré obsahujú náhradky cukru, napríklad polyalkoholy, sú účinné iba u ľudí s cukrovkou. Tieto výrobky bez cukru stále prispievajú k zväčšovaniu bruška.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané