8 vecí, čo treba robiť hneď po úniku radiácie. Je nutné dodržať tento postup: Najdôležitejšie je číslo 6

2 / 9
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 vecí, čo treba robiť hneď po úniku radiácie. Je nutné dodržať tento postup: Najdôležitejšie je číslo 6

reklama:

2. Utesnite, čo je možné

Vhodným miestom na úkryt sú najmä pivnice. Čím hlbšie sú pod zemou, tým lepšie. Pivnica vás dokáže ochrániť pred rádioaktívnymi spádovými časticami lepšie ako prízemie budov. Pokiaľ pivnicu k dispozícii nemáte, je vhodné zvoliť vyššiu budovu a zamieriť do jej pomyselného stredu. Rádioaktívny spád totiž pokryje nielen strechy budov, ale aj samotnú zem. V strede budovy budete preto najďalej od tohto spádu.

Ak ste v miestnosti s oknami, rýchlo ich utesnite a prekryte, ideálne napríklad kovovou kancelárskou skriňou. Zatvorte aj krbové klapky a vypnite kúrenie aj klimatizáciu. Čím hrubšie steny, tým lepšie pre vás. Hutný materiál, dokonca aj knihy, ponúka väčšiu ochranu. Do krytu je zakázané brať domáce zvieratá.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

Frenky
Autor Dátum 18. marca 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.