6 vecí, ktoré by ženy nikdy nemali robiť pre svojho muža

Zdieľať
6 vecí, ktoré by ženy nikdy nemali robiť pre svojho muža
6 vecí, ktoré by ženy nikdy nemali robiť pre svojho muža Foto: www.freepik.com

Každá žena chce mať šťastný vzťah. Veľmi často však žena svojim správaním zájde naozaj ďaleko a tým si vzťah môže zničiť. A nemyslíme to zle. Sú to väčšinou obyčajné veci, ktoré ale muži berú trochu inak. Muž sa musí cítiť ako muž, nie ako vaše dieťa. Je preto dôležité si prečítať týchto 6 vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť pre svojich mužov. Môže sa totiž zdať, že to muža od vzťahu skôr odradí.

Pokus o vyriešenie všetkých jeho problémov

Dokonca aj v prípade, že váš muž má nejaké finančné problémy alebo problémy v práci, nikdy by ste sa ho nemali snažiť zo všetkých jeho problémov zachrániť. Týmto spôsobom z neho urobíte nerozhodného a bezmocného partnera, ktorý sa bojí prevziať zodpovednosť za svoju budúcnosť. Vždy si pamätajte, že ste žena a nie superhrdinka, ktorá dokáže všetko zachrániť. Muž si musí vedieť vyriešiť svoje problémy sám.

Nedávajte mu zbytočne drahé darčeky

Najlepšie je dávať si navzájom dary, ktoré majú rovnakú hodnotu. Poskytovanie drahých darčekov vášmu mužovi, najmä keď si nemôže dovoliť vám vašu láskavosť vrátiť, môže spôsobiť, že sa bude cítiť nepríjemne a zle. Navyše,  pokiaľ máte čo do činenia s bezohľadným mužom, môže využívať vašu lásku na to, aby dostal to, čo chce.

Nebuďte žena, ktorej sa môže vyplakať na rameno

Muži sa nikdy nezamilujú do ženy, ktorá by ich neustále ľutovala. Takže s tým radšej ani nezačínajte. To, že ste tu vždy pre neho emocionálne a duchovne neznamená, že je váš vzťah bohvie ako hlboký a naplňujúci. Snažte sa muža vždy podporiť, ale nenechajte ho, aby sa cítil ako chudinka. Múdra žena podporuje a inšpiruje svojho muža k novým úspechom. A to je naozaj jedno z tajomstiev šťastného vzťahu.

„Čo som ti hovorila?!“

Dokonca aj keď máte 100% pravdu, nie je nič viac provokatívne ako fráza “Čo som ti hovorila?!”. Dávate mužovi najavo to, že ste múdrejšia ako on, čo je úplne bezúčelné a zbytočné. Každý človek sa musí cítiť významný a dôležitý. Presadzovanie svojej nadvlády nad ním vám sotva pomôže vytvoriť harmonický vzťah.

Nezanechávajte svoj osobný život a kariéru

Len preto, že ste zistili, že je láskou vášho života, neznamená to, že sa musíte vzdať svojich priateľov a svojej kariéry. Bohužiaľ, pokiaľ obetujete svoje osobné potešenie, aby ste sa mohli o svoju rodinu postarať, môže to vášho muža raz odradiť a môže stratiť o vás záujem. Čím viac je váš život pestrejší a čím viac svojich aktivít máte, tým viac muž ocení vašu prácu v rodine. Nezabúdajte ale, že to nesmiete s aktivitami preháňať.

Nemeňte razantne svoj vzhľad

Je úplne prirodzené, že sa žena chce svojmu mužovi páčiť čo najviac. Ale pokiaľ vás váš muž donúti drasticky zmeniť váš vzhľad, nepotrebujete ho. Môžete si sama zo svojej vôle zmeniť účes alebo si nakúpiť oblečenie. Nikdy to ale nerobte preto, lebo vás o to váš muž požiadal. Znamená to totiž, že si vás neváži takú, aká si.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané